Tjedan Ivane Brlić-Mažuranić

Autor: Ivan Baričević, 25. 4. 2011.

Iz novinarske radionice

S pressicom „Svijeta bajki“ oko vrata pratili smo sve događaje proteklih dana. Evo našeg novinarskoga osvrta

Sve je započelo u subotu, 16. travnja 2011. na Ivaninom trgu kada je Ilijana Vrbat – Pejić, dogradonačelnica Slavonskog Broda predala ključeve grada djeci. Alan Jukić, predsjednik Dječjeg gradskog vijeća obećao je u ime sve djece pažljivo brinuti o gradu. Nedjelja, 17. travnja 2011. bila je premijerna. Ujutro, po prvi puta Brođani su mogli vidjeti dokumentarni film „Vila Brlićevac“, a navečer su uživali u premijeri „Potjeha“. U ponedjeljak, 19. travnja 2011. nagrade su se dodjeljivale šakom i kapom. I ove godine, za temu su literarci i likovnjaci imali naslov Ivanine pjesmu „Proljetni akvarel“. Navečer je predstavljene „Bajke i basne“, tj. drugi svezak Ivaninih Sabranih djela; predstava „Vilibald i jednooki div“, a susreli su se i „Prijatelji po bajci“. U utorak u Glazbenoj školi mogli smo naučiti štogod o glazbi i poslušati izvedbe njenih učenika. Mogli smo se prisjetiti „Čime su se igrali naši stari“, pogledati kazališnu predstavu „Ribar Palunko i njegova žena“ u izvedbi učenika OŠ Stjepan Radić. U Gradskoj knjižnici se održavala parlaonica na temu „Odluke srca su jedina istina – da ili ne“.  U srijedu ujutro održala se edukativna radionica pod naslovom „Put do carstva svjetlosti“ te literarna radionica „Kraj priče“. Popodne smo mogli vidjeti kako je biti političar za okruglim stolom. Završili smo u velikom stilu, vraćanjem ključa grada odraslima, dodjeljivanjem nagrada mladim slikarskim nadama, a sam kraj Ivaninog tjedna održao se u kafiću „Mojster“ gdje je prikazan film „Dani u čast Ivani“.

Magdalena Krajinović i Domagoj Šarić, 6. razred

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod / Antuna Mihanovića 35, HR-35000 Slavonski Brod / os-amihanovic-sb.skole.hr / ured@os-amihanovic-sb.skole.hr