Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod

Eko-eko Volonterko

Održana završna konferencija projekta Eko-Eko Volonterko

Autor: Jadranka Horvat, 23. 5. 2019. 20:01

Završna konferencija projekta Eko-Eko Volonterko koji provodi udruga Eko Brezna, održana je četvrtak 23.05.2019. u osnovnoj školi Antun Matija Reljković u Bebrini s početkom u 12,40 h. Konferenciju je otvorila voditeljica projekta Lidija Vukojević koja je izvijestila o brojnim rezultatima projekta, a o provedenim aktivnostima i pozitivnim iskustvima stečenim tijekom projekta govorile su i ravnateljice partnerskih osnovnih škola Marija Rosandić i Snježana Vinarić. Sudionici su imali priliku pogledati i kratak video film o projektu. Također su uživo vidjeli i obišli jedan od predivnih rezultata projektnih aktivnosti –  ”učionicu u prirodi” s eko barom i sjenicom koje su uspostavljene u OŠ A.M. Reljković u Bebrini.

Nositelj projekta vrijednog 1.135.876,14 kn je Udruga Eko Brezna, a partneri su osnovne škole Antun Mihanović iz Slavonskog Broda i Antun Matija Reljković iz Bebrine. Traje od 01.06.2017. do 31.05.2019., a cilj projekta je  bila izgradnja društvenog kapitala u zajednici i porast školskog volontiranja u Brodsko-posavskoj županiji kroz unaprjeđenje kapaciteta i osnaživanje suradnje škola i organizacija civilnog društva za pripremu i provedbu programa školskog volontiranja kao i razviti i provesti pilot volonterske programe u lokalnoj zajednici te povećati motivaciju učenika, nastavnika i stručnih suradnika za školsko volontiranje.

ODRŽANA ZAVRŠNA PARLAONICA U OŠ "ANTUN MIHANOVIĆ" SLAVONSKI BROD

Autor: Jadranka Horvat, 7. 4. 2019. 23:30

03. travnja 2019. u "OŠ A. Mihanović" Slavonski Brod, u sklopu projekta Eko-Eko Volonterko,  održana je završna parlaonica između učenika OŠ "A. M. Reljković" Bebrina i učenika škole domaćina. Teza parlonice je bila ”Volontiranje je naša dužnost i obveza”, a učenici su se morali pripremiti za obranu teze kao i za njenu negaciju jer su se strane birale neposredno prije početka samog događaja i to bacanjem novčića. I afirmacijska i negacijska skupina su pokazale da su kroz projekt mnogo naučile o volontiranju, ali su i dobro branile svoje stavove. Na kraju je pobijedila afirmacijska skupina koja je potvrdila da je volontiranje višestruka dobrobit i za ljude kojima se volontiranjem pomaže, ali i za same volontere. Ovom projektnom aktivnošću se željelo doprinijeti povećanju kvalitete vršnjačke komunikacije i međusobnog poštovanja te izgradnji i argumentiranoj obrani vlastitih stavova uz istovremeno poštivanje tuđeg, drugačijeg mišljenja.

Eko-eko Volonterko

Erasmus+ projekt

Europski razvojni plan Škole & Projekt Korak prema izvrsnosti

« Prosinac 2020 »

Glas naroda
Trebaju li učenici nositi uniforme u školi?

CMS za škole logo
Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod / Antuna Mihanovića 35, HR-35000 Slavonski Brod / os-amihanovic-sb.skole.hr / ured@os-amihanovic-sb.skole.hr