ZUBNA PUTOVNICA- 6.RAZREDI

Autor: Snježana Vinarić, 20. 9. 2022.

U Republici Hrvatskoj se od 2017. godine provodi Nacionalni program pod nazivom Zubna putovnica. Program je usmjeren poboljšanju oralnog zdravlja i zdravstvenog ponašanja djece školske i predškolske dobi s ciljem ranog otkrivanja i prevencije karijesa.

Putem Zubne putovnice stomatološki pregled postaje prilika za bolje upoznavanje roditelja i djeteta s doktorom dentalne medicine, dobivanja osnovnih informacija i smjernica za očuvanje zdravlja zubi i usne šupljine, početak sanacije i dogovor oko kontrolnog pregleda u cilju stjecanja navike redovitih posjeta i kontinuirane stomatološke skrbi. Ako dijete nema izabranog doktora dentalne medicine, ovo je prilika da ga izabere.

POŠTOVANI RODITELJI I UČENICI MOLIMO VAS ZA SURADNJU.

POTREBNO JE UUČINITI SLIJEDEĆE:

1. Naručiti  se kod nadležnog stomatologa

2.Obaviti pregled i zatražiti  Zubnu putovnicu

3. Zubnu putovnicu predati  razredniku

4. Razrednik će osobno ili putem soc.pedagoginje predati sve zubne                       putovnice  predati školskom  liječniku

Popis nadležnih školskih liječnika sa školama možete pronaći na web stranici Zavoda:

Više o Zubnoj putovnici možete pročitati na: www.hzjz.hr/sluzba-javno-zdravstvo/zubna-putovnica-2/

Priloženi dokumenti:
LETAK_ZUBNA_PUTOVNICA_6__razred.pdf (220.51 KB)

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod / Antuna Mihanovića 35, HR-35000 Slavonski Brod / os-amihanovic-sb.skole.hr / ured@os-amihanovic-sb.skole.hr