Državno natjecanje i smotra u Omišu

Tročlana ekipa naše škole, koju su činile Hana Ćerić, Karmela Starčević i Ivona Funarić sudjelovala je na 21. Državnom susretu Globe škola u Omišu. Na natjecanju smo predstavile istraživački projekt “Koncentracija peludi u zraku i vremenske prilike”, uspješno sudjelovale na orjentacijskom natjecanju na kojem smo pokazale zavidno znanje iz Globe protokola, osvojivši 4. mjesto.

Uz natjecateljski dio imali smo priliku upoznati grad Omiš, u kojem smo posjetili Muzej dalmatinskih klapa, nekadašnju gusarsku utvrdu Mirabela, prekrasnu prirodu  ušća Cetine.

Snimili smo i milenijsku fotografiju Globe programa na plaži u Omišu, a uz natjecanje i ugodno druženje sa učenicima iz cijele Hrvatske dobili smo nove motive za nastavak kontinuiranog rada u Globe programu.

Državno natjecanje i smotra u Zadru

Na državnom Globe susretu u Zadru našu školu su predstavljali Filip Domjanović, Domagoj Marić i Eugen Bašić, učenici 8. razreda. Zajednički projekt "Padaju li kisele kiše u našem gradu" smo ponovo radili sa OŠ "Dragutin Tadijanović" iz Slavonskog Broda.

U dijelu projekta istraživali smo podatke sa mjerne postaje za kakvoću zraka i došli do alarmantnih podataka onečišćenja zraka u Slavonskim Brodu. Projekt je nagrađen, a podaci koje smo iznijeli zapanjili su članove Državnog povjernstva i natjecatelje.

/upload/os-amihanovic-sb/images/static3/969/File/Projekt%20_Padaju%20li%20kisele%20kise%20u%20na%C5%A1em%20gradu.pptx

.

OSTVARENO U DOSADAŠNJEM RAZDOBLJU

Ovdje su podaci sa servera , do sada smo poslali ukupno   44614   podataka.

Naša škola je jedna od prvih škola koje su se uključile u Globe program (1996. godine), sa dvije voditeljice. Brzo smo nabavili osnovnu opremu i krenuli sa mjerenjima i slanjem podataka.

Svake godine smo uvodili po neko novo mjerenje, obučena su još dva nastavnika za voditelje,  a uz dobru promociju Globe programa u školi i interes učenika za sudjelovanje u programu se povećavao. Sudjelovali smo na 13 državnih natjecanja i smotri do sada, počev od prve u Zagrebu 1998., pa Opatija, Labin, Šibenik...

U ovoj školskoj godini smo poslali  6671 podatak.

smiley   "ZVJEZDICE"    smiley

Za kontinuitet u mjerenjima smo dobili brojna priznanja, "zvjezdice", koje možemo vidjeti na Globe serveru
(prošle godine smo imali 114, a ove 137  "zvjezdica").

Poredak škola po ukupnom broju poslanih podataka u prošloj godini.

Mi smo na 5. mjestu

Poredak Globe škola za ukupan broj poslanih podataka, mi smo na 10. mjestu.

Priznanja za kontinuitet u radu dolaze na školu od Globe koordinatora školi i voditeljima Globe programa.

« Rujan 2018 »

Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod / Antuna Mihanovića 35, HR-35000 Slavonski Brod / os-amihanovic-sb.skole.hr / ured@os-amihanovic-sb.skole.hr