1. SKUPLJANJE STAROG PAPIRA (2 puta godišnje)

Svake godine organiziramo dvije akcije skupljanja starog papira, jesensku akciju i proljetnu, 22. travnja, na Dan planeta Zemlje.
U jesenskoj akciji smo prikupili 30 tona starog papira. Najuspješniji razred je "zaradio" nagradno putovanje u Bizovačke toplice.
Nadamo se da ćemo u proljenoj akciji biti još uspješniji.

O akciji skupljanja starog papira smo pisali i u školskom listu "Meteor":

2. IZRADILI SMO I POSTAVILI KUĆICU ZA PTICE

3. KOMPOSTIRANJE U ŠKOLSKOM DVORIŠTU

4. OBILJEŽAVANJE VAŽNIH DATUMA greedy

U školi obilježavamo sve važnije datume - Dan voda, Dan planeta Zemlja, Dane kruha, Dan jabuka, Dan životinja...

Izrađujemo plakate i pravimo izložbe u holu škole.
Uređujemo okoliš, školsko dvorište, školski cvjetnjak.

5. DAN ŽIVOTINJAgreedy

Svake godine Eko družina škole povodom MEĐUNARODNOG DANA ŽIVOTINJA postavlja IZLOŽBU KUĆNIH LJUBIMACA
I o tome smo pisali u "Meteoru"

Image Hosted by ImageShack.us

Na cjelodnevnoj izložbi malih kućnih ljubimaca se našlo zečeva, hrčaka, ptica, zamoraca...yes

6. DAN JABUKA - TERENSKA NASTAVA U BILJU

Dan jabuka, 15. listopada smo obilježili na terenskoj nastavi u Bilju pokraj Osijeka, na seoskom gospodarstvu Orlov let, gdje smo puno toga naučili o jabukama i lijepo se zabavili

Image and video hosting by TinyPic

I o tome smo pisali u našem školskom listu na Eko stranicama

7. IZLET NA PAPUK

I ove godine ekolozi i globovci su zajedno s nastavnicima posjetili Park prirode Papuk. Jankovac je zbog ljepote prirode jedno od najljepših predjela Slavonije, pa je zato kao rezervat stavljen upod zakonsku zaštitu. Naučili smo da je papučka staza na Jankovcu nazvana grofova staza iz poštovanja prema grofu Josipu pl. Jankoviću, prvom čovjeku koji je priznavao estetske i krajobrazne vrijednosti te doline.

« Rujan 2018 »

Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod / Antuna Mihanovića 35, HR-35000 Slavonski Brod / os-amihanovic-sb.skole.hr / ured@os-amihanovic-sb.skole.hr