Obavijest za učenike i roditelje !

Autor: Snježana Vinarić, 14. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

Prema Odluci Vlade Republike Hrvatske (https://vlada.gov.hr/sjednice/212-telefonska-sjednica-vlade-republike-hrvatske/28985) , od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine nema redovne nastave u školama. Nastava će se za sve učenike odvijati na sljedeći način:

Učenici od 1. do 4. razreda od ponedjeljka 16. ožujka 2020. nastavu prate na HRT3, prema rasporedu koji je objavljen u obavijesti od petka, 13.3.2020. godine.

Učiteljice će u organiziranim grupama s roditeljima učenicima slati dodatne upute i zadatke.

Svi učenici su obavezni slušati nastavu i redovno izvršavati sve zadatke.

Nastava za učenike od 5. do 8. razreda biti će organizirana u virtualnim razredima. Učenici u razrede pristupaju sa svojim AAI korisničkim imenom i lozinkom putem office 365 za škole i aplikacije Yammer te ne mogu mijenjati korisničko ime.  Linkove za pristup objaviti ćemo u ponedjeljak, 16. 3. 2020. godine.

Ukoliko ima učenika koji imaju teškoće prilikom ulaska u virtualni razred, neka se jave razrednicima kako bi se sve teškoće što prije otklonile.

Učenici viših razreda od ponedjeljka na Sportskoj televiziji prate nastavu po sljedećem rasporedu:

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

5.      razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6.      razred OŠ

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7.      razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8.      razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Od ponedjeljka će razrednici i predmetni učitelji početi s testiranjem virtualnih razreda, a od srijede 18. ožujka kreću s nastavom i u virtualnim razredima.

Nastava je za sve učenike obaveznaUčenici su obavezni obavljati sve zadatke u virtualnim razredima.

Učenici se i u virtualnom okruženju moraju primjereno ponašati , što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. To znači da učenici za neprimjerene oblike ponašanja u virtualnim učionicama mogu snositi posljedice.

Ukoliko učenik ne bude aktivan u virtualnim razredima, za taj dan mu se bilježi izostanak koji je roditelj dužan opravdati razredniku.

Na mrežnim stranicama škole redovno će se objavljivati sve dodatne obavijesti i materijali.

Ukoliko ima roditelja koji nikako ne mogu osigurati nadzor djece kod svojih kuća, neka se jave na mail škole ( antun.mihanovic@os-amihanovic-sb.skole.hr )  kako bi se dogovorili o mogućem dolasku tih učenika u školu i kako bi se na vrijeme obavijestio Osnivač (Grad Slavonski Brod) i Ministarstvo znanosti i obrazovanja o boravku djeteta u školi.

Ovim putem molim roditelje i učenike da ovakvom načinu nastave pristupe ozbiljno i odgovorno i da imaju strpljenja dok nastava krene teći bez teškoća.

Zajedničkim snagama jedino možemo osigurati učenicima obrazovanje u ovakvoj teškoj situaciji.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja i nejasnoća, stojim na raspolaganju svaki radni dan od 7 do 15 sati na broj telefona 035/415-062 i na mail antun.mihanovic@os-amihanovic-sb.skole.hr .

U nadi za što bržim povratkom u školske klupe, srdačno vas pozdravljam!                                                                                                                                                                                                                                                              Ravnateljica

Snježana Vinarić, prof.

Osnovna škola "Antun Mihanović" Slavonski Brod / Antuna Mihanovića 35, HR-35000 Slavonski Brod / os-amihanovic-sb.skole.hr / ured@os-amihanovic-sb.skole.hr